Hrajeme až do konce!

06.03.2024

Ligové kolo v Mostě pro nás znamenalo absolvovat 3 složité zápasy. Jak moc složité a jak jsme je zvládli, to vám řekneme právě teď.

Sobota začala zostra, hned proti domácím Vikingům, kteří nás tu v minulém roce ve stejné hale roznesli na kopytech. Zápas byl vyrovnaný od samého začátku, dokonce nás soupeř dokázal chvílemi i zatlačit do hlubokého obranného bloku. Vysvobození přišlo po rychlém protiútoku a díky přesné střele Zdeňka Krupičky.

To nás dostalo na koně a zklidnilo v mezihře. Nemastný a neslaný začátek, který by nestačil na vítězství ani ve Slaném, natož zde na horké mostecké palubovce, vykrystalizoval do organizovaného výkonu, který přinesl i druhý gól. Soupeř sice své šance měl, ale neproměnil, takže stav na konci byl pro nás příznivý. Vítězný start a skóre 0-2 pro Tatran.

Dobrou formu z prvního zápasu jsme chtěli přenést i do zápasu s Ostravou. Bohužel se nám to podařilo jen z části. Herně jsme si drželi dobrou úroveň, ale branky dával soupeř a my v půlce druhé třetiny prohrávali 0-2.

Nastartovali jsme k velkému obratu, a to rychlou odpovědí na druhý gól, kdy po necelé půlminutě snížil opět Zdeněk Krupička. Následovalo obléhání branky Lukáš Grünera, který odchytal famózní utkání. Vyrovnat se podařilo na začátku třetí třetiny, kdy se trefil Jan Mrázek. Následně jsme pálili jednu šanci za druhou a celý zápas vrcholil time-outem, v čase 11.56, tedy 4 vteřiny před koncem zápasu.

Nezbýval čas na nic, než na jednu nahrávku a okamžitou střelu. Rozehrávka z útočného rohu, domluvený signál a šlo se na to. Stržení obránce z prostoru, rozehra, střela z první a trefená šššššibenice 1 vteřinu před koncem. Velká radost a velké vítězství. Bojujeme až do konce! 3-2 konec.

Neděle se nesla v opakování finále českého play-off posledních let. Štíři ČB a jejich silný mančaft se nám opět vzepřel na plné obrátky. Zápas probíhal ve dobrém tempu. Šli jsme do vedení hned v první třetině, ale Štíři rychle ještě před koncem třetiny srovnali. V té druhé jsme zahráli naši nejlepší třetinu v probíhající sezóně, vyhráli jsme ji 2-0 a přenesli si průběžný výsledek 3-1 do posledního dějství.

Bohužel jsme o nadějné vedení přišli a šlo se do nájezdů. Tam byl šťastnější tým Štírů a po našich trefených tyčkách jsme si ze zápasu odvezli pouze jeden bod za remízu.

ZDROJ FOTO: Flickr - Český paraflorbal
Autor článku: Admin