Bijte je Pražáky, na šachtu s nima!

12.11.2019

Dobrý den, sportu zdar a florbalu zvláště. Liga je liga kura! Jak zpívá Jaromír Nohavica ve svých textech, Ostrava je prostě svá. Texty písní člověk bere s nadsázkou a realita, kterou člověk v Ostravě na vlastní kůži prožívá v rámci paraflorbalové ligy, ta je někde jinde. Skvěle zorganizované ligové kolo s přátelskou atmosférou, doplněné o překvapení v podobě vystoupení reprezentantek v gymnastickém sportovním aerobiku a ceremonie pro vybrané legendy jednotlivých týmů. No a florbal, ten nás bavil až do konce.

Poskládat sestavu pro ostravské kolo byl oříšek. Zdeněk Krupička, Michal Vápenka a Martin Němec, naši pilíři základní sestavy z různých důvodů nemohli nastoupit a pro sobotní zápasy nám chyběl i nováček Jirka Cibelius. Hrálo se bez střídání.

Utkání s Mostem by se dalo označit jako "zápas blbec". Souhra nám vázla a vývoj zápasu nepřál. Brzo obdržený gól nás dostal do nekomfortní situace, kterou se nedařilo zlomit. Tuhá obrana Vikingů nás nepouštěla do vážnějších příležitostí a další obdržený gól naši víru ještě podlomil. I přes to všechno se nám podařilo dvě minuty před koncem snížit. Bylo to pozdě. První prohra v sezóně je na světě, bohužel zasloužená.

V dalším utkání jsme změřili síly s polským týmem Wheel Wolf Sosnowiec. Potvrdilo se pravidlo, že každý zápas je jiný. Vše začalo kanonádou, kdy si Tomáš Pek připsal hattrick v časovém rozmezí dvou minut. Byl však stále začátek zápasu a nechtěli jsme se nenechat ukolébat. Soupeř kladl odpor a dokázal snížit na rozdíl jedné branky. Ve druhé třetině však Tomáš potvrdil svoji střeleckou formu a po pěkných akcích zkompletoval druhý hattrick v zápase. Zbytek zápasu byl z naší strany zkušeně pohlídaný a skončil 6-3 pro Tatran. Prohra s Mostem odčiněna.

V neděli hned z ostra/vou. Zápas jsme proti silnému soupeři překvapivě ovládali kombinační hrou, dobrým pohybem a produktivitou. Vše korunoval gól na 3-0 ke konci druhé třetiny, který by se mohl zanést do učebnic florbalu pod kapitolu "Založení útočné akce". Dvojitý oťuk po trase, Hamák, Cimpa, Přibilová. Následovalo shození na střed a Pekova krosová přihrávka na Jirku Cibeliuse. Ten, nikým nehlídaný, uklidil míček do poloprázdné brány. Konečný stav 3-2 a další cenné 3 body pro Tatran.

V posledním utkání víkendu jsme chtěli potvrdit roli favorita proti brněnským Bulldogs. Herně se nám dařilo za jedna, horší to bylo se zakončení povedených akcí. Paradoxně ta první po 32 vteřinách hry skončila brankou. Soupeř odolával a zápas se rozhodl až ke konci druhé třetiny, kdy jsme odskočili na 3-0. Ve třetí třetině jsme v závěru přidali ještě dvě branky a zápas tak vyhráli 5-0.

Až na nepovedený vstup proti Vikingům z Mostu tak můžeme být spokojeni. V průběžné tabulce se držíme na špičce a dobrou formu můžeme potvrdit hned za měsíc, kdy se liga přesouvá do Českých Budějovic.

Autor článku: Tatran