100% vstup do sezóny 22/23!

19.09.2022

Jako již tradičně se náš tým přes léto neflákal. Dovolená proběhla u všech, ale kdo byl doma, chodil na tréninky a to i v nelidských teplotách přesahující 35° C. Výsledkem však je pro nás parádní vstup do sezóny, ve kterém se nám podařilo být ve sbírání bodů 100%.

V úvodním klání ligového ročníku nás čekalo pražské derby s SKV ComAp Praha Team. SKV se dokázal dobře vypořádat s odchodem klíčových hráčů. Pomohl nábor nových nadějí a dokonce dokázal angažovat posilu až z Nizozemska, kterou není nikdo jiný než Berri van Mannen, kterého většina hráčů zná z mezinárodních reprezentačních i klubových turnajů velmi dobře. Nutno podotknout, že nás s tímto playerem v sestavě dokázal SKV porazit na posledním turnaji PWO ve čtvrtfinále turnaje a vyřadit nás tak z bojů o medaile. Vendeta se nám povedla náramně. Dobrý výkon v obraně byl potvrzen i v útoku. Dva slepené góly v první třetině nás dostaly do skvělé pozice, kterou jsme do konce zápasu využívali pro brejky a na konci zápasu zobrazovala světelná tabule skóre 5-0 pro Tatran.

Ve druhém sobotním zápase nás nečekal nikdo jiný, než několikanásobní mistři z Českých Budějovic. Štíři přijeli v nabité sestavě a tak se očekával zápas té nejvyšší úrovně. Rozjetí Štíři začali tlakem, kterému se nám však dařilo dobře vzdorovat a postupem času i hrozit v útoku. Vybojovaný balón a rychlý přechod do útoku, zakončený přihrávkou na Zuzku před prázdnou bránu, která neváhala a nekompromisně poslala Tatran do vedení. První třetina patřila nám, ve druhé už se tolik nedařilo. Štíři vyrovnali po pěkné akci a následně jsme inkasovali po špatné rozehrávce volného úderu a hrubé "nedomluvě" dvou našich hráčů, druhý gól. Rychlé otočení skóre nás do kolen nesrazilo. Stálá snaha o aktivní hru byla odměněna a Zuzka sice šťastným, ale již druhým gólem zápas vyrovnala. Tato branka nás dostala zpět do zápasu a třetí třetina byla krásnou bitvou, okořeněnou našim vítězstvím a hattrickem Zuzany Přibilové, která tak zařídila Tatranu výhru a dokázala, že je dlouhodobě klíčovou postavou našeho týmu.

Nedělní program pro nás byl lehce stresující. Jak tým FBC Abak Ostrava, tak i Meteor Plzeň přijel v oslabené sestavě bez řady svých důležitých opor. Je to paradox, který se mnohokrát nevyplatil. V historii jsme dokázali ztratit body i s na oko oslabeným soupeřem. Týmy jsou často v hlubokém defenzivním bloku a tak je důležité přesně a rychle kombinovat ve stísněném prostoru, jinak si vyloženou šanci prakticky nelze vytvořit. Neděle se nám v tomto ohledu dařila obstojně a tak jsme po vysokých výhrách mohli slavit 12ti bodový zisk a první místo v průběžné ligové tabulce.